Prekursorem Krav Maga w Polsce był w 1995r. Master (M3) Tomasz Adamczyk, wybitny szkoleniowiec, psycholog, międzynarodowy expert i licencjonowany w Izraelu trener KM, były członek elitarnego Global Instruktors Team IKMF szkolącego kadrę armii szwedzkiej (Swedish Army Military Close-Combat Instructor) oraz jednostek specjalnych armii holenderskiej, Singapuru i innych państw, były członek zespołu expertów KMG. 


Treningi w założonym przez Mastera Tomasza Adamczyka w Łodzi Instytucie Krav Maga początkowo ograniczały się do szkoleń antyterrorystów i funkcjonariuszy służb specjanych. Pierwszy półroczny kurs trenerski dla cywilów zorganizowano w 1998r. Kilkunastu absolwentów kursu utworzyło trzon kadry Instytutu w Polsce, dzięki czemu w kolejnych latach działalność szkoleniowa objęła cały kraj. Master wyszkolił już ponad 1000 instruktorów Krav Maga cywilnych, policyjnych, militarnych z całego świata.


Obecnie szkoleniowiec jednostek specjalnych i antyterrorystycznych Wojska (m.in. 1 Pułk Specjalny Komandosów - Lubliniec) i Marynarki Wojennej (Grupa Specjalna Płetwonurków "Formoza"), Policji, CBS, ABW, Straży Granicznej i in., a także konsultant – Ekspert w Zespole Instytutu Psychologii Biznesu, Jacka Santorskiego.

 

Nasza organizacja do dnia dzisiejszego pozostaje największym w kraju i jednym z trzech największych na świecie międzynarodowych ośrodków szkoleniowych KM.

 

Obecnie trzon organizacji stanowi elitarna grupa światowych expertów GLOBAL EXPERT TEAM:


Tomasz Adamczyk (M3)

Elina Toneva (E4)

Grzegorz Witkowski (E4)
Łukasz Kocieniewski (E4)
Marcin Fiodorow (E4)
Dariusz Kulesza (E4)

Robert Tercjak (E4)

Radosław Niziołek (E4)
Robert Jędrzejewski (E3)
Robert Zagórowski (E2)


Master Tomasz Adamczyk, jako założyciel i twórca UNITED KRAV MAGA WORLD ORGANISATION, stworzył program dzięki, któremu każdy z naszych studentów ma możliwość trenowania na najwyższym światowym poziomie.

Nasza kadra instruktorska regularnie szkoli się i rozwija pod okiem Mastera Tomasza Adamczyka oraz globalnych expertów w Polsce, Izraelu i innych krajach, aby wszyscy uczestnicy naszych zajęć mogli czerpać wiedzę z najwyższej półki.