Poziom rozwoju studenta określają naszywki, które wskazują jego/jej aktualny stopień.

Jednak zawsze podkreślamy, iż to nie stopnie, a więc nie naszywki, które studenci noszą na treningu określają ich zdolność do skutecznej samoobrony. Jak podkreśla nasz Expert Łukasz Kocieniewski, w sytuacji zagrożenia liczy się umiejętność wykorzystania nabytych umiejętności, a więc czynniki psychologiczne, swoboda poruszania się oraz szybkość reakcji, mają kluczowe znaczenie.

 

Stopnie United Krav Maga są podzielone na pięć podstawowych (Defender 1-5), pięć średnio-zaawansowanych (Fighter 1-5), pięć zaawansowanych (Expert 1-5). Każdy ze stopni ma ustalony program i wymagania. Dodatkowo istnieją trzy stopnie mistrzowskie United Krav Maga (Master 1-3). Twórca Imi Lichtenfeld jako najwyższy nadał stopień mistrzowski Master 3 odpowiednik - Expert 8. Do tych stopni przypisane są specyficzne wymagania, ale nie jest opisany konkretny program.

Przechodzenie do kolejnych stopni podstawowych zajmuje około pół roku regularnego treningu, stopni średnio-zaawansowanych – nie mniej niż rok. Natomiast dla poziomów experckich - od roku do czterech lat treningów.

 

Nadajemy swoim studentom dyplomy i naszywki odpowiednie dla poziomów podstawowych, średnio-zaawansowanych, experckich i mistrzowskich.

 

Dla aktywnych instruktorów cywilnych oferowane są dodatkowe kursy instruktorskie m.in.:

- kurs Instruktora Militarnego KM
- kurs Instruktora Technik Policyjnych KM
- kurs Instruktora Walki Nożem (i Zaawansowanych Technik Obrony) KM
- kurs instruktora Taktyk Interwencji VIP Protection
- kurs Instruktora HSRT
- kurs Instruktora UDT - Undercover Defensive Tactics (unikalny na świecie!)
- kurs Instruktora CQC (Zamknięte Pomieszczenia)
- kurs Interwencji AIR MARSHAL (Ochrona Lotów)
- specjalistyczny kurs WOMEN DEFENSE and PROTECTION
- kurs Instruktora KIDS - samoobrony dla dzieci
- inne kursy instruktorskie i specjalistyczne KM